Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Kişisel Kurgu örnekleri

+4
Nikkiel Machen
Pierrot
Amarantha Laraine Hyde
Achille Rain Nastka
8 posters
Sayfaya git : 1, 2, 3, 4  Sonraki
YazarMesaj
Achille Rain Nastka

Achille Rain Nastka

Kişisel Kurgu örnekleri Empty
MesajKonu: Kişisel Kurgu örnekleri   Kişisel Kurgu örnekleri Icon_minitimePaz Ocak 17, 2010 9:47 pm

Öncelikle merhaba. Ignotus çok hoş bir konsepte sahip olan bir forum olsa da, hala bana göre pek fazla eksikleri mevcut. Mesela alt kurgular, karakter ilişikilerinin derinliği yada gerçek bir dünyaya mahsus bir çok ıvır zıvır. Geniş çaplı kurgumuz hakkında bilgimiz olsa da, hala bazı şeyler oturmamış gibi bence. Yada ben tam kavrayamadım. Bu yüzden kendi karakterlerim için eski sitelerde yaptığımız gibi bir kaç alt kurgu hazırlamayı düşünüyorum. -Mundusta olduğu gibi- Fakat bu sefer çete çaplı değil, daha çok şirket, ordu yada daha farklı alanlar. Bunlar için şimdilik belli etmediğim bir alt yapı oluşturdum bile. Mesela Alexiel ve tayfası, Andzrej ve tabi ki baş karakter Ichabod. Karakterlerin özel hayatları olduğu gibi parça parça durmalarındansa, onları özel şirket çatısı altında toplamayı düşünüyorum. Daha önceden onlar ülke yönetimini ele geçirmek isteyen bir yuvarlak masa şovaleleri tayfasıyla karşımıza çıkmıştı, evet. Her neyse, fazla uzatmayacağım;

`Gelişmiş teknoloji artık ilkel savaşları da silip süpürdüğünden, en güçlü, her zaman teknolojide en ileri olandır. Ülkelerin kendilerini korumak için geliştirdikleri bilim sadece korunmaya yarar ve gerekli teçhizatı sağlayacak kadar ilerliyebilirler, ancak bunula yetinmek istemeyen bazı organizasyonlar işi bir kaç adım ileri taşırlar. Gelişmiş teknolojileri ve savaşta ki özgünlükleri nedeniyle artık ülkeler kendilerini savunmak için bu şirketlerle anlaşır duruma gelmişlerdir. Artık ordular yerine Özel Ordu Şirketleri etkilidir.
Bu özel şirketler savaş esnasında kişisellikleriyle çok güçlü bir alt yapı oluşturmuşlardır. Mesela nanoteknoloji, biyoteknoloji, nanomachine vb gibi çalışmaların alt yapısını kendileri üretip üstünlüğü ele geçirmek gibi. Diğerlerine üstünlük sağlayan ülkeler tarafından desteği istenen bu özel şirket, savaşlarda ki başarılarından dolayı pek fazla gelişmiştir ve önüne geçilmez bir üstünlük arayışına girmiştir. Mesela, insanları teknolojileri ile kontrol edebilirler, silahları, robotları tek tuşla kontrol altına alabilirler* vs. Bu şirketler her ülkede farklı bir şube açsalarda hepsi tek ve asıl parton olan bir şirkete ve tek kişiye bağlıdır. ( Cool ) Ancak bu şubelerin başkanları da çok karakteristik kişilerdir ve hepsinin kendine özgü stilleri, tutkuları ve idealleri vardır. ´

Öncelikler konunu genel hatlarını son oynamış olduğum oyundan arakladığımı söylemeliyim, MGS4. Ancak bazı farklılıkları var. Mesela, ben yeni bir ırk daha eklemek istiyorum. Hibrit kesimi gibi, ama insanlaştırılmışlar ve bazı amaçlar için insanlarla çiftleştirilip kullanılıyorlar. Bunları henüz tam olarak yazmadım ama bazı fikirlerim var. Biraz fantastik gibi dursa da, tamamen bilim kurguyla alakalı olmasına dikkat edeceğim (:

*Nanobiyolojik olaylar vampir güçleri gibi büyüsel değil, daha çok bilimsel çalışmalardır. Mesela etki altına alınan kişiler, kendilerine özgü panzehirler üretip bu etkiden kurtulabilirler.

Şimdilik benim alt dal olarak tasarlamak istediğim kurgu bu. Katılım olup olmamasından önce, konseptimize uygunluğunu tartışmak isterim. Kesin hatlarıyla anlatmasam da, kurgunun asıl olayı bu, şirketlerin dünyaya hakim olma, diğerlerini teknolojilerine muhtaç etme, üstünlük belki kölelik vs. olaylardan geçiyor. İşte Ichabodizm bir düşünce sistemini büyük araklarla kendimize uydumaya çalışıyorum. Şimdilik konunun ana hatlarını eleştirmek sanırım en iyisi olacaktır ^^
Amarantha Laraine Hyde

Amarantha Laraine Hyde

MesajKonu: Geri: Kişisel Kurgu örnekleri   Kişisel Kurgu örnekleri Icon_minitimePtsi Ocak 18, 2010 1:56 pm

Bence ichabod kalkıp ta tüm evreni kontrol eden kişi olduğunu iddia etmedikçe, teknolojiyi tekelinde bulundurmadıkça kurguya uygundur.
Pierrot
Admin
Pierrot

MesajKonu: Geri: Kişisel Kurgu örnekleri   Kişisel Kurgu örnekleri Icon_minitimePtsi Ocak 18, 2010 2:04 pm

Ichabod'un zaten öyle bir iddiası yok, ancak güç tutkusunun da olmadığını söyleyemem. Teknolojisini de kendi başına geliştirmiyor zaten, yanında çalışan epey bir kişi olacak. Fakat ortamı biraz karıştırabilir. Sadece yönetmek istiyor, ama başarıp başaramayacğı muamma.
Amarantha Laraine Hyde

Amarantha Laraine Hyde

MesajKonu: Geri: Kişisel Kurgu örnekleri   Kişisel Kurgu örnekleri Icon_minitimePtsi Ocak 18, 2010 2:06 pm

O halde sorun yok...
Pierrot
Admin
Pierrot

MesajKonu: Geri: Kişisel Kurgu örnekleri   Kişisel Kurgu örnekleri Icon_minitimePtsi Ocak 18, 2010 2:18 pm

Pekala ^_^
Nikkiel Machen
Öğrenci
Nikkiel Machen

MesajKonu: Geri: Kişisel Kurgu örnekleri   Kişisel Kurgu örnekleri Icon_minitimePtsi Şub. 01, 2010 11:47 am

Alıntı :
Bu şirketler her ülkede farklı bir şube açsalarda hepsi tek ve asıl parton olan bir şirkete ve tek kişiye bağlıdır.

O kişi de bana tabii ki Kişisel Kurgu örnekleri Icon_rr Kişisel Kurgu örnekleri Icon_twisted
Lucien Adoré Latium

Lucien Adoré Latium

MesajKonu: Geri: Kişisel Kurgu örnekleri   Kişisel Kurgu örnekleri Icon_minitimePtsi Şub. 01, 2010 2:28 pm

Yup evet, ichabod'un oğluysan doğrudur Razz
Nikkiel Machen
Öğrenci
Nikkiel Machen

MesajKonu: Geri: Kişisel Kurgu örnekleri   Kişisel Kurgu örnekleri Icon_minitimePtsi Şub. 01, 2010 2:44 pm

Hıh, Ichabod da kimmiş
Lucien Adoré Latium

Lucien Adoré Latium

MesajKonu: Geri: Kişisel Kurgu örnekleri   Kişisel Kurgu örnekleri Icon_minitimePtsi Şub. 01, 2010 4:37 pm

Tek başına devlet o Razz
Nikkiel Machen
Öğrenci
Nikkiel Machen

MesajKonu: Geri: Kişisel Kurgu örnekleri   Kişisel Kurgu örnekleri Icon_minitimePtsi Şub. 01, 2010 4:40 pm

Bir ayağı çukurda devlet XD
Lucien Adoré Latium

Lucien Adoré Latium

MesajKonu: Geri: Kişisel Kurgu örnekleri   Kişisel Kurgu örnekleri Icon_minitimePtsi Şub. 01, 2010 4:42 pm

Heheh, senden bile daha genç o, ciddiyim O.o
Nikkiel Machen
Öğrenci
Nikkiel Machen

MesajKonu: Geri: Kişisel Kurgu örnekleri   Kişisel Kurgu örnekleri Icon_minitimePtsi Şub. 01, 2010 4:42 pm

O.o yapma yaa kaç yaşında ?
Lucien Adoré Latium

Lucien Adoré Latium

MesajKonu: Geri: Kişisel Kurgu örnekleri   Kişisel Kurgu örnekleri Icon_minitimePtsi Şub. 01, 2010 4:46 pm

Ruh olarak 20lerde Razz Bedensel 40 civarı
Nikkiel Machen
Öğrenci
Nikkiel Machen

MesajKonu: Geri: Kişisel Kurgu örnekleri   Kişisel Kurgu örnekleri Icon_minitimePtsi Şub. 01, 2010 4:47 pm

Hıh, en az 50 gösteriyor kesin yaşını küçültmüştür
Lucien Adoré Latium

Lucien Adoré Latium

MesajKonu: Geri: Kişisel Kurgu örnekleri   Kişisel Kurgu örnekleri Icon_minitimePtsi Şub. 01, 2010 6:27 pm

Kim bilir Razz
Nikkiel Machen
Öğrenci
Nikkiel Machen

MesajKonu: Geri: Kişisel Kurgu örnekleri   Kişisel Kurgu örnekleri Icon_minitimePtsi Şub. 01, 2010 7:06 pm

Üstelik estetikleri de var
Lucien Adoré Latium

Lucien Adoré Latium

MesajKonu: Geri: Kişisel Kurgu örnekleri   Kişisel Kurgu örnekleri Icon_minitimePtsi Şub. 01, 2010 7:19 pm

Hadi ya O.o Wow lol
Nikkiel Machen
Öğrenci
Nikkiel Machen

MesajKonu: Geri: Kişisel Kurgu örnekleri   Kişisel Kurgu örnekleri Icon_minitimePtsi Şub. 01, 2010 8:18 pm

tabiiki de
Lucien Adoré Latium

Lucien Adoré Latium

MesajKonu: Geri: Kişisel Kurgu örnekleri   Kişisel Kurgu örnekleri Icon_minitimeSalı Şub. 02, 2010 12:07 am

Bilmiyordum, neresinde estetik var peki XP
Nikkiel Machen
Öğrenci
Nikkiel Machen

MesajKonu: Geri: Kişisel Kurgu örnekleri   Kişisel Kurgu örnekleri Icon_minitimeSalı Şub. 02, 2010 8:33 am

Iııım...şey...yanakları Botokslu
Pierrot
Admin
Pierrot

MesajKonu: Geri: Kişisel Kurgu örnekleri   Kişisel Kurgu örnekleri Icon_minitimeSalı Şub. 02, 2010 11:36 am

Ciddi misin, yoksa uyduruyor musun lol Çünkü hiç seda sayana benzemiyor Razz Yada ceylana lol
Nikkiel Machen
Öğrenci
Nikkiel Machen

MesajKonu: Geri: Kişisel Kurgu örnekleri   Kişisel Kurgu örnekleri Icon_minitimeSalı Şub. 02, 2010 11:40 am

Gayet ciddiyim -_-

Annabel: Sallıyor Razz
Pierrot
Admin
Pierrot

MesajKonu: Geri: Kişisel Kurgu örnekleri   Kişisel Kurgu örnekleri Icon_minitimeSalı Şub. 02, 2010 11:44 am

Ichabod >_> Hayatım boyunca hiç böyle iğrenç bir iftiraya uğramamıştım diyor artizce Razz
Nikkiel Machen
Öğrenci
Nikkiel Machen

MesajKonu: Geri: Kişisel Kurgu örnekleri   Kişisel Kurgu örnekleri Icon_minitimeSalı Şub. 02, 2010 11:46 am

İftira değil -_-
Pierrot
Admin
Pierrot

MesajKonu: Geri: Kişisel Kurgu örnekleri   Kişisel Kurgu örnekleri Icon_minitimeSalı Şub. 02, 2010 11:58 am

Ichabod Estetik yok bende, hala da taş gibiyim diyor gözlüklerini düzeleterek lol

Kişisel Kurgu örnekleri
1 sayfadaki 4 sayfasıSayfaya git : 1, 2, 3, 4  Sonraki
 Similar topics
-
» Kurgu hazırlama şeysi